“BE dhe SHBA të mos ankohen, por të reagojnë”/ Eurodeputeti gjerman: Masat ndaj Kosovës, të njëanshme!

Eurodeputeti gjerman Reinhard Bütikofer, ka komentuar sërish lidhur me situatën në Veri të Kosovës dhe dialogun Kosovë-Serbi. Në një intervistë për mediat në Kosovë, ai u ndal edhe tek masat që BE i ka vënë vendit, duke thënë se nuk janë reciproke dhe se sipas tij nuk duhet të ishin ndërmarrë. “Këto masa kundër Kosovës […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts