BE: Shpallja e dy organizatave në veri si terroriste, ishte vendim i njëanshëm i qeverisë së Kosovës

Bashkimi Evropian ka thënë se vendimi i Qeverisë që të shpallë organizata terroriste “Mbrojtjen Civile” dhe “Brigadën e Veriut” është i njëanshëm dhe nuk kontribuon për shtensionim të situatës. Në një përgjigje për Kohën, zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, ka thënë se udhëheqësit e 27 vendeve anëtare të BE-së në Këshillin Evropian javën e kaluar […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts