Behgjet Pacolli e pranon hapur: Kam votuar pro Vjosa Osmanit

Kryetari i AKR-së dhe deputeti i vetëm i kësaj partie në Kuvendin e Kosovës, Behgjet Pacolli ka pranuar hapur se ka votuar pro Vjosa Osmanit si presidente.

“UnĂ« kam votuar pĂ«r Vjosa Osmanin. Nuk ka qenĂ« vote e pavlefshme. Ka qenĂ« votĂ« kualitative. Ne jemi takuar, siç jemi takuar edhe pĂ«rpara, por ajo (Vjosa Osmani) nuk me ka thĂ«nĂ« ‘TĂ« lutem, ma jep votĂ«n’. UnĂ« kam pasur marrĂ«dhĂ«nie tĂ« mira me Vjosa Osmanin, sepse kur kam qenĂ« MinistĂ«r i JashtĂ«m ajo ka drejtuar Komisionin pĂ«r PolitikĂ« tĂ« Jashtme”, tha ai.

Ai, në Kanal 10, ka thënë se vota për krijimin e institucioneve të reja ka qenë veprim dinjitoz.
“Ka qenĂ« njĂ« veprim dinjitoz i atyre qĂ« kanĂ« vendosur tĂ« mos pengojnĂ«, por tĂ« jenĂ« bashkĂ«punues nĂ« krijimin e institucioneve. Natyra ime Ă«shtĂ« ndĂ«rtuese. UnĂ« nuk jam shkatĂ«rrues dhe asnjĂ«herĂ« nĂ« jetĂ«n time nuk kam penguar ose shkatĂ«rruar diçka. NĂ« fund tĂ« fundit kur e kam parĂ« se duhet tĂ« ecet pĂ«rpara unĂ« nuk kam pasur asnjĂ« hezitim qĂ« tĂ« jem kundĂ«r”, pohoi ai.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *