Beleri pas hekurave për blerje votash, ja kush do ta vizitojë nesër në qeli

beleri pas hekurave per blerje votash ja kush do ta vizitoje neser ne qeli
beleri pas hekurave per blerje votash ja kush do ta vizitoje neser ne qeli

Teksa kryebashkiaku Fredi Beleri qëndron pas hekurave, nesër ai do të takohet me deputetin grek të partisë Demokracia e Re, Angelos Syrigos.

Lajmi konfirmohet nga gazetarja Klodiana Lala për BalkanWeb. Mësohet se takimi do të mbahet nesër paradite. Ndërkohë zyrtari grek do të mbajë një konferencë për mediat në orën 12:30.

Kujtojmë se Greqia zyrtare ka reaguar ashpër për arrestimin e Belerit, nën akuzën e blerjes së votave, ndërsa kërkon lirimin e tij.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts