Belgjika përmbytet sërish, nga reshjet e orëve të fundit

Belgjikë, një tjetër stuhi ka përfshirë vendin duke shkaktuar përmbytje të reja. Në veçanti, në provincën e Namur, disa shtëpi janë evakuuar për shkak të një shembjeje, ndërsa në Dinant disa makina janë dëmtuar si pasojë e rrymave të forta të ujit. Javën e kaluar, përmbytjet lanë 37 të vdekur, ndërsa gjashtë njerëz janë ende të zhdukur.

Qindra kërkesa për ndihmë arritën në njësitë e zjarrfikësve, ndërsa autoritetet lëshuan paralajmërime duke ftuar qytetarët të shmangnin hipjen në timon.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.