“Benzema është sulmuesi më i mirë në botë”- Carlo Ancelotti vlerëson maksimalisht bomberin e ekipit

Trajneri i Real Madridid, Calo Ancelotti, nuk i ka kursyer elozhet për bomberin e skuadrës së tij, Karim Benzema.

BENZEMA-1-665x472

Në një intervistë të dhënë për AS, trajneri i madrilenëve e ka cilësuar Benzeman si sulmuesin më të mirë në botë dhe thekson gjithashtu se ai ndihet me fat që e ka atë në skuadër.

“Benzema, sulmuesi më i mirë në botë? Mendoj se po, sepse tani ai i shton futbollit të tij aftësi të mëdha dhe qëndrueshmëri në shënim. Ai ka po aq sa Cristiano Ronaldo apo Haaland. Benzema është një lojtar që bën diferencën. Sapo e pamë sërish në ndeshjen kundër Athletic, me dy gola në një kohë shumë të shkurtër. Është në formë spektakolare”, u shpreh Ancelotti për AS.

Kujtojmë se Benzema shkëlqeu në ndeshjen e fundit për vitin 2021, duke shënuar dy gola për t’i dhuruar tri pikë Realit. Ai numëron 20 gola në 23 paraqitje deri më tani

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.