“Beogradi po kërkon në Shqipëri një konflikt Veri-Jug”- Avokat Spartak Ngjela: Kemi të dhëna të sigurta se… A do të pranojë Berisha këtë kërkese siç bëri në 1999-ën?
Avokat Spartak Ngjela deklaron se përmes foltoreve të Sali Berishës Beogradi po kërkon në Shqipëri një konflikt Veri-Jug. Avokati ngre pyetjen “A do ta pranojë sërish Berisha këtë kërkesë të Beogradit, siç bëri edhe në vitin 1999?”.

ngjela berisha

“Kemi të dhëna të sigurta se Beogradi po kërkon në Shqipëri një konflikt Veri-Jug, njëlloj siç e kërkoi edhe përgjatë vitit të mbrapshtë 1999. Tani po e kërkon pikërisht gjatë foltoreve të Sali Berishës”, shkruan Ngjela në një postim në rrjetet sociale.

Komenti i Ngjelës

Kemi të dhëna të sigurta se Beogradi po kërkon në Shqipëri një konflikt Veri-Jug, njëlloj siç e kërkoi edhe përgjatë vitit të mbrapshtë 1999. Tani po e kërkon pikërisht gjatë foltoreve të Sali Berishës.

A do ta pranojë sërish Berisha këtë kërkesë të Beogradit, siç bëri edhe në vitin 1999?

Le ta provojë po të dojë, por të mos e harrojë faktin se ndërkohë është non grata në Shtetet e Bashkuara dhe, ligji i ri për ekstradimin midis Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i miratuar në korrik të këtij viti, është në gatishmëri për çdo orvatje të tillë.

Le të presim e të shikojmë…

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.