Bëri gafën me të famshme të sezonit në Champions, ja kush është gjyqtari që do drejtojë Shqipëri-Spanjë

beri gafen me te famshme te sezonit ne champions ja kush eshte gjyqtari qe do drejtoje shqiperi spanje

Shqipëria do të përballet me Spanjën të hënën në orën 21:00, te stadiumi i Duseldorfit, takim i vlefshëm për Grupin A të Kampionatit Europian 2024.

09.04.2024, Großbritannien, London: Fußball: Champions League, FC Arsenal - Bayern München, K.o.-Runde, Viertelfinale, Hinspiele. Bayern Münchens Harry Kane (r) diskutiert mit Schiedsrichter Glenn Nyberg. Foto: John Walton/PA Wire/dpa +++ dpa-Bildfunk +++

Një sfidë tepër e rëndësishme për fatet e kuqezinjve, që i duhet me patjetër fitorja për t’u kualifikuar nga “grupi i ferrit”. UEFA ditën e sotme ka zyrtarizuar edhe arbitrat që do të gjykojnë këtë ndeshje.

Gjyqtar kryesorë do të jetë suedezi, Glen Nyberg, arbitri i famshëm i çerekfinales së Ligës së Kampioneve, midis Arsenalit dhe Bajern Mynihut në “Emirates Stadium” të Londrës. Arbitri mbahet mend mirë nga tifozeritë e të dyja skuadrave, sepse sipas tyre, suedezi ua mohoi një penallti secilës palë.

Asistent të tij do të jenë Mahbod Beigi dhe Andreas Sëderqvist, po ashtu suedez. Gjyqtar i katërt do të jetë ukrainasi Kristian Dingert, ndërsa në VAR do të jenë anglezi David Kote dhe gjermani Marko Fric.

SONI SALIHI-PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts