“Bëri mbrojtjen më të mirë ndaj korrupsionit”/ Tabaku pas seancës së Komisionit Hetimor: Rama dështoi të tregojë ku kanë shkuar 100 mln euro e inceneratorëve
Pas përfundimit të seancës maratonë të Komisionit Hetimor për Inceneratorët ku dëshmoi kryeministri Edi Rama, Jorida Tabaku është shprehur se kreu i qeverisë dështoi që të tregonte se ku kanë shkuar 430 mln euro që u hodhën për inceneratorët.
“Ajo që dëgjuam për 10 orë ishte sigurisht dëshmitari që e mbronte korrupsionin, hiqte përgjegjësinë e tij. Ajo që nuk arritën shqiptarët të kuptojnë është se si disa që janë në kërkim nga drejtësia, arrijnë të paguhen akoma nga buxheti i shtetit. Unë besoj që komisioni i ka bërë një nder të madh publikut, duke bërë transparente faktet. Sot Rama dështoi të thoshte se ku kanë shkuar 100 mln që janë paguar për këto inceneratorë. Si u jepet një konçension disa personave që nuk kanë lidhje me trajtimin e mbetjeve. Refuzoi të vërtetën. Bëri mbrojtjen më të mirë politike dhe publike pë rata që janë në kërkim. Ne kemi adinistruar faktet në Komision. Çudia më e madhe është se si mundet që kryeministri i një vendi, që ka dy ministra në burg, të jetë krenar” – tha Tabaku.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.