Berisha drejt Serisë A, e “bekon” De Biasi: Jep siguri dhe di të komandojë mbrojtjen


Etrit Berisha po konkretizohet si afrim i Torinos këtë merkato, duke marrë të mirëqenë largimin e Sirigut. Emri i shqiptarit është në listën e atyre portierëve që kanë bërë mirë në Serinë B, pa arritur të ngjitet në elitë me Spalin.

640x480-de-biasi-1

Së fundmi, mediat pranë Torinos bëjnë me dije se shqiptari mund të vijë te “Granadat” në formë shkëmbimi, teksa një nga talentet e akademisë do të transferohet te SPAL.

Këtë lëvizje të Torinos e ka “bekuar” edhe ish-trajneri i Shqipërisë, Xhani De Biasi. Ky i fundit në një intervistë për “Tuttosport”, është shprehur se Berisha është lëvizja e duhur, duke thënë se jep siguri në prapavijë.

“Jep siguri në portë dhe ka besueshmëri. Di të komandojë mbrojtjen. Berisha është një garanci për skuadrën.”

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.