“Berisha po arrestohet pa asnjë akuzë”, Flamur Noka reagon pas vendimit: SPAK dhe GJKKO pas këtij vendimi rikthyen Sigurimin e Shtetit

berisha po arrestohet pa asnje akuze flamur noka reagon pas vendimit spak dhe gjkko pas ketij vendimi rikthyen sigurimin e shtetit
berisha po arrestohet pa asnje akuze flamur noka reagon pas vendimit spak dhe gjkko pas ketij vendimi rikthyen sigurimin e shtetit

Deputeti Flamur Noka reagoi pas vendimit të GJKKO-së për ashpërsimin e masës së sigurisë ndaj Sali Berishës.

“Me  vendimin e sotem  Drejtesise Politike mund te themi se Edi Rama e ktheu Shqiperine ne  Rusine e vogel te Europes me liderin e opozites te arrestuar. Sot lideri i  opozites Prof Dr Sali Berisha arrestohet e burgoset pa asnje akuze, pa asnje fakt e pa asnje prove …thjesht sepse ne liri dhe ne aktivitet politk i kall daten Edi Rames dhe bandes se pushtetit .Arrestohet sepse po i diskretitonte cdo dite e me shume me fakte  e prova Drejtesine e Re Politike e cila fsheh, asgjeson provat per Erion Veliajn,Engjell Agacindhe kreun e regjimit Edi Ramadhe sajon dosje politike per kreret e opozites…SPAK dhe GJKKO pas ketij vendimi rikthyen  Sigurimin e Shtetit si organe dhune te diktatures ndaj kundershtareve te Regjimit .Llogarite i kane bere gabim. Mosbindja civile per te gjunjezuar kete narkoregjim  per opoziten dhe shqiptaret eshte rruga e vetme. O Sot o Kurre”, shkruan ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts