Berlin, çaktivizohet një bombë 500 kilogramëshe e Luftës së Dytë Botërore

Një bombë 500 kilogramë e Luftës së Dytë Botërore e zbuluar në një pjesë lindore të Berlinit u çaktivizua të enjten në mbrëmje pasi 15,000 njerëz nga 27 blloqe banesash u evakuuan, tha policia.

Evakuimi përfshinte lëvizjen e banorëve të tre çerdheve, tre shkollave, një çerdheje pas shkollës dhe dyqaneve, thanë ata.

Policia njoftoi në Twitter se bomba ishte çaktivizuar dhe të gjitha mbylljet ishin hequr.

Punëtorët zbuluan bombën e Luftës së Dytë Botërore në një fushë tenisi të martën. Rreth 350 policë u përfshinë në evakuim.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts