“Beteja” e numrave brenda PD-së, Berisha mbledh 15 deputetë, Gazment Bardhi takim me 18 ligjvënës (EMRAT)

Në prag të rikthimit në normalitet të punimeve të Kuvendit, në radhët e opozitës kanë nisur edhe mbledhjet e deputetëve, të ndara tashmë në dy seli, atë të PD-së ku mblidhet grupi i ish kryeministrit Sali Berisha dhe në një nga ambientet e marra me qira pranë kryesisë së Kuvendit ku mblidhet PD-ja zyrtare.

Ish kryeministri Berisha ka denoncuar sërish sot manipulimin e zgjedhjeve, teksa në mbledhjen e thirrur prej tij merrnin pjesë 14 deputetë.

Mësohet se për arsye personale nuk kanë qenë të pranishëm Flamur Noka dhe Isuf Çela.

Ndërkohë, në mbledhjen e thirrur nga kryetari i ri i grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi ishin të pranishëm gjithsej 18 deputetë, teksa mungonin Kreshnik Çollaku, Lulzim Basha dhe Ramadan Lika.

Ashtu siç ka ndodhur rregullisht gjatë këtyre dy viteve, ka edhe një grup të vogël deputetësh të cilët nuk i janë bashkuar zyrtarisht asnjërit prej dy grupimeve ku janë nënkryetari i Kuvendit, Agron Gjekmarkaj, Ervin Salianji, Flamur Hoxha, Xhelal Mziu dhe Helidon Bushati.

Deputetët në mbledhjen e thirrur nga Berisha

 1. Tritan Shehu
 2. Luan Baçi
 3. Edi Paloka
 4. Lindita Metaliaj
 5. Kasëm Mahmutaj
 6. Sorini Koti
 7. Asllan Dogjani
 8. Tomorr Alizoti
 9. Albana Vokshi
 10. Greta Bardeli
 11. Edmond Spaho
 12. Kastriot Piroli
 13. Bujar Leskaj
 14. Ina Zhupa
 15. Sali Berisha

Munguan

 1. Flamur Noka
 2. Isuf Çela
 3. Oerd Bylykbashi
 4. Elda Hoti
 5. Petrit Doda

Deputetët në mbledhjen e thirrur nga Alibeaj

 1. Gazment Bardhi
 2. Dhurata Cupi
 3. Saimir Korreshi
 4. Arbi Agalliu
 5. Lefter Geshtenja
 6. Dashnor Sula
 7. Enkelejd Alibeaj
 8. Orjola Pampuri
 9. Selaudin Jakupllari
 10. Jorida Tabaku
 11. Qani Xhafa
 12. Bledion Nallbati
 13. Ferdinand Xhaferraj
 14. Zheni Gjergji
 15. Andia Ulliri
 16. Merita Bakiu
 17. Flutura Acka
 18. Eralda Bano

Munguan

 1. Kreshnik Çollaku
 2. Lulzim Basha
 3. Ramadan Likaj

Deputetët në asnjë nga mbledhjet

 1. Agron Gjekmarkaj
 2. Ervin Salianji
 3. Flamur Hoxha
 4. Helidon Bushati
 5. Xhelal Mziu

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts