Biden bisedë me Zelenskyn/ Nga krimet e luftës, te ndihma dhe sanksionet, ja për çfarë u diskutua

Presidenti i SHBA Joe Biden foli me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky të mërkurën për ta informuar atë për mbështetjen e vazhdueshme të SHBA për Ukrainën, sipas Shtëpisë së Bardhë.

Ata folën nga ora 11:41 paradite ET deri në 12:39 pasdite ET, tha një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë.

Zelensky shkroi në Twitter në lidhje me thirrjen, duke shkruar se ata “vlerësuan krimet ruse të luftës” dhe “ranë dakord të rrisin sanksionet”.

“Vazhdon dialogut konstant me Presidentin e SHBA. Vlerësuam krimet ruse të luftës. U diskutua paketa shtesë e ndihmës mbrojtëse dhe e mundshme makrofinanciare ??. Dakordësi për të rritur sanksionet”, shkruan Zelensky.

Zelensky Yw
Zelensky Yw

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *