Biden e zbulon: Kemi marrëveshje me talebanët, çdo person me pasaportë amerikane po lejohet të kalojë në aeroport

Presidenti i SHBA, Joe Biden thotë se ka një marrëveshje me talebanët për të lejuar gjithë personat me pasaportë amerikane të shkojnë në aeroport.

Biden theksoi se SHBA është në komunikim me talebanët dhe çdo amerikan do të kalojë në aeroportin e Kabulit dhe të kthehet në vend.

Ndërkohë operacioni i evakuimit vijon edhe pse sërish situata nuk është e sigurt pasi nga momenti në moment mund të ketë incidente që mund ta rikthejnë zonën e aeroportit të Kabulit në zonë të pasigurt.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.