Biden i shtrin dorën Japonisë pas tërmetit shkatërrimtar: SHBA e gatshme të ndihmojë

biden i shtrin doren japonise pas termetit shkaterrimtar shba e gatshme te ndihmoje

“Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të gatshme të ofrojnë të gjithë ndihmën e domosdoshme për Japoninë”. Kështu tha presidenti amerikan Joe Biden.

Japonia u godit nga një tërmet 7.6 ballë këtë të hënë, duke shkatërruar dhjetëra ndërtesa dhe lënë të vdekur katër persona. Ndërkohë shumë të tjerë kanë mbetur të plagosur.

“Si aleatë e ngushtë Shtetet e Bashkuara dhe Japonia ndajnë një lidhje të thellë miqësore që bashkon popullin tonë. Mendimet tona janë me popullin japonez në këtë kohë të vështirë”, ka thënë ndër të tjera Biden.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts