Biden publikon foton nga mbledhja urgjente në Shtëpinë e Bardhë: Mbështetja për Izraelin, e palëkundur

biden publikon foton nga mbledhja urgjente ne shtepine e bardhe mbeshtetja per izraelin e palekundur
biden publikon foton nga mbledhja urgjente ne shtepine e bardhe mbeshtetja per izraelin e palekundur

Presidenti i SHBA, Joe Biden deklaroi se mbështetja amerikane për Izraelin i vënë nën sulme nga Irani, mbetet e palëkundur.

Deklaratën Biden e bëri gjatë një postimi në rrjetin social X, shoqëruar edhe me foto nga takimi urgjent që u mbajt në Shtëpinë e Bardhë me ekipin e sigurisë.

Në fokus ishte pikërisht agresioni ushtarak iranian ndaj shtetit hebre, sulme të cilat nisën mbrëmjen e 13 prillit me dronë kamikazë dhe raketa balistike.

“Sapo u takova me ekipin tim të sigurisë kombëtare për një përditësim mbi sulmet e Iranit ndaj Izraelit. Angazhimi ynë për sigurinë e Izraelit kundër kërcënimeve nga Irani dhe aleatët e tij është i palëkundur”, tha Joe Biden në rrjetin X duke postuar një foto të takimit në Sallën e Situatave.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts