Biden, telefonatë me liderët Perëndimorë

19:32 28/02/2022

BBC raporton se Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ka biseduar me aleatët mbi luftën e Rusisë në Ukrainë.

Pjesë e telefonatës ishte Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau; Presidentja e KE-së, Ursiula Von Der Leyen; Presidenti i KiE, Charles Michel; Presidenti francez, Emmanuel Macron; kancelari Olaf Scholz; Kryeministri i Italisë, Mario Draghi; kryeministri i Japonisë, Fumio Kishida; Serektari i Përgjithshëm i NATO-s. Jens Stoltenberg; Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda; Presidenti rumun, Klaus Iohannis dhe kryeministri britanik Boris Johnson.

Deri më tani në media nuk është publikuar ndonjë detaj për bisedat mes liderëve./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *