Biden telefonon Netanyahun, kryeministri izraelit: SHBA ka theksuar mbështetjen e plotë për ne

biden telefonon netanyahun kryeministri izraelit shba ka theksuar mbeshtetjen e plote per ne

Presidenti amerikan Joe Biden ka folur sot me Benjamin Netanyahun teksa ka theksuar mbështetjen e tij të plotë për vendin, tha kryeministri izraelit.

Më herët sot, Netanyahu tha se foli me liderët e Gjermanisë, Ukrainës, Italisë dhe Britanisë së Madhe pas situatës së fundit të tensionuar me militantët palestinezë.

Të gjithë ata shprehën mbështetje për të drejtën e Izraelit për të mbrojtur veten, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts