Biden udhëton në Bruksel dhe Varshavë, këshilltari amerikan: SHBA dhe aleatët do të shpallin një paketë të re sanksionesh ndaj Rusisë

Këshilltari amerikan për sigurinë kombëtare, Jake Sullivan ka njoftuar se presidenti amerikan, Joe Biden do të udhëtojë në Bruksel dhe në Varshavë.

Ai gjithashtu theksoi se SHBA dhe aleatët do të shpallin një paketë të re sanksionesh ndaj Rusisë të enjten, ndonëse nuk ka dhënë më shumë detaje.

“Ne kemi bërë një presion të madh ekonomik dhe ky presion do të ketë objektiva të reja”, ka thënë ndër të tjera ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.