Bie ndjeshëm numri i të infektuarve me COVID në Kosovë, regjistrohen 2 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka publikuar të dhënat e fundit sa i përket ecurisë së COVID-19 atje.

Në njoftimin zyrtar, thuhet se gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 viktima nga virusi, ndërsa nga krahu tjetër, janë shpallur si të infektuar 23 persona.

Lajmi i mirë është se janë shëruar nga sëmundja 114 qytetarë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *