Bie nga çatia, vdes punëtori shqiptar në Milano. Sapo kishte nisur punën

bie nga catia vdes punetori shqiptar ne milano sapo kishte nisur punen
bie nga catia vdes punetori shqiptar ne milano sapo kishte nisur punen

Aksident fatal në punë është regjistruar në zonën e Milanos. Një 53-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në Bareggio të provincës, pasi ka rënë nga çatia e një ndërtese të një kompanie zdrukthëtarie metalike.

Ngjarja ka ndodhur pak pas orës 7 të mëngjesit të sotëm, (22 janar).

Nga një rikonstruksion fillestar duket se ka qenë një aksident në punë. Burri mesa duket ka rënë për shkak të një parapeti të dëmtuar. Karabinierët e kompanisë Abbiategrasso dhe inspektorët e ATS po hetojnë çështjen.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts