Bie numri i të infektuarve në Kosovë, tri raste të reja me COVID-19 në 24 orë

bie numri i te infektuarve ne kosove tri raste te reja me covid 19 ne 24 ore
bie numri i te infektuarve ne kosove tri raste te reja me covid 19 ne 24 ore

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 837 testime, 3 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 28 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.295.

Në total numri i rasteve aktive është 447. Në 24 orët e fundit janë dhënë 54 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.824.629 doza të vaksinës.

Deri më sot 821.459 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 100.926 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts