Bie shtylla, plagoset rëndë punëtori shqiptar në Greqi

bie shtylla plagoset rende punetori shqiptar ne greqi
bie shtylla plagoset rende punetori shqiptar ne greqi

Një aksident i rëndë industrial ka ndodhur pas depos së Bashkisë së Korinthisë në Greqi.

Punishtja e një kontraktori të jashtëm po kryente punimet e montimit të shtyllave kur në një moment ra një shtyllë së bashku me ajrorin, rreth 50 vjeç, me origjinë shqiptare.

Menjëherë është lajmëruar ambulanca e EKAV Korinth, e cila ka mbërritur menjëherë dhe i lënduari është transportuar në spital. Ai u diagnostikua me lëndime të rënda dhe një hematomë të madhe në kokë. Shqiptari do të dërgohet në një spital të Athinës sipas të njëjtave burime.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts