Bie zjarr në një burg në Indonezi, 40 persona të vdekur

Një zjarr i madh ka rënë në një burg në provincën Banten të Indonezisë duke vrarë 40 persona, tha Rika Aprianti, një zëdhënëse e departamentit të burgjeve.

“Shkaku është nën hetim,” tha ajo, duke shtuar se zjarri shpërtheu rreth orës 1-2 të mëngjesit të sotëm.

Autoritetet janë ende duke evakuuar të burgosurit që ndodhen brenda godinës.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *