Bien reshjet e para të borës në Kosovë, zbardhen Brodi, Brezovica e Prevalla

bien reshjet e para te bores ne kosove zbardhen brodi brezovica e prevalla
bien reshjet e para te bores ne kosove zbardhen brodi brezovica e prevalla

Moti i ftohtë dhe me reshje shiu që mbizotëroi në Kosovë gjatë ditëve të kaluara, ka bërë që në disa vende të bien edhe reshjet e para të borës.

Prishtina Weather ka njoftuar se gjatë të shtunës shtresat e para të borës ranë në Brod dhe Brezovicë.

E mëngjesin e sotëm bora ka zbardhur edhe Prevallën.

Fotografi të shumta janë shpërndarë në rrejtet sociale ku shihet se ky vend ka marrë pamjen e bardhë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts