Bilanci flet në favor të Rejas, ja statistikat e teknikut italian në stolin e Kombëtares
Edi Reja prej dy vitesh ka marrë drejtimin e Kombëtares shqiptare. 76-vjeçari është një ndër trajnerët më CV-në më të pasur në Itali me një karrierë të gjatë prej 42 vitesh. 

edi reja

Gjithsej deri tani, në krye të stolit kuqezi, trajneri Reja ka drejtuar 25 ndeshje. Ai ka filluar të punojë në stolin e Kombëtares më 17 prill 2019 dhe ka një kontratë që i skadon më 30 qershor 2022.

Nga 25 takimet e drejtuara, italiani ka një bilanc pozitiv sa u përket rezultateve. Në total ka arritur të marrë 12 fitore, 4 barazime dhe 9 humbje. Gjatë kësaj kohe në skuadër ka provuar 47 lojtarë të ndryshëm.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.