BILANCI I 100 DITËVE/ Rama mbledh ministrat, analizon punën e qeverisë në mandatin e tretë

Kryeministri Edi Rama mbledh sot kabinetin qeveritar për të analizuar dhe për të bërë një bilanc të punës në 100 ditët e para të qeverisjes.

rama me ministrat

Gjatë analizës pritet që çdo ministër të paraqesë rezultatet e punës për tre muajt e parë të mandatit të tretë, ku në fokus janë pandemia dhe rindërtimi.

Kjo analizë e punës së qeverisë vjen një ditë pas Samitit të “Ballkanit të Hapur” që u zhvillua në Tiranë me pjesëmarrjen e presidentit serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev, ku u nënshkruan edhe 5 marrëveshje.

Kujtojmë se Partia Socialiste në zgjedhjet e  25 prillit mori mandatin e tretë radhazi, duke siguruar 74 deputetë në Parlament.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.