Bilanci i COVID-19/ Identifikohen mbi 12 mijë raste të reja dhe 89 viktima në Itali

Është rritur numri i infektimeve dhe viktimave gjatë 24 orëve të fundit në Itali.

Sipas ministrisë së Shëndetësisë janë identifikuar 12, 764 të prekur me Covid nga 719, 972 teste të kryera.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 89 pacientë kanë humbur jetën.  Ndërkohë në terapi intensive janë të shtruar 683 pacientë.

Norma e pozitivitetit është 1,8%.

Aktualisht janë pozitivë 194, 270 persona.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.