Bilanci i frikshëm/ Hamasi: Më shumë se 6000 palestinezë të vrarë nga sulmet e Izraelit

bilanci i frikshem hamasi me shume se 6000 palestineze te vrare nga sulmet e izraelit

Thellohet bilanci i humbjeve njerëzore në Gaza. Raportohet se numri i palestinezëve të vrarë në konflikt është rritur mbi 6,000.

Të paktën kështu konfirmon ministria e Shëndetësisë, të drejtuar nga Hamasi në Gaza.
Të paktën 6,546 njerëz, përfshirë 2,704 fëmijë, janë vrarë dhe 17,439 të tjerë janë plagosur që nga 7 tetori, shkruan Sky News.

Shifra shënon prej gati 1,000 që nga dita e djeshme, kur Hamasi tha se 5,791 palestinezë ishin vrarë. Rreth 756 palestinezë janë vrarë vetëm në 24 orët e fundit.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts