Bilanci i së shtunës në Kosovë, 8 viktima dhe 88 raste të reja nga COVID-19

KOSOVA

Kosova ka regjistruar 8 viktima këtë të dielë nga COVID-19. Nga ana tjetër janë 88 raste të reja si dhe 651 të shëruar.

Në krahasim me një ditë më parë fatalitetet janë dyfishuar kurse rastet mbeten në po të njëjtat nivele.

“Nga 4.704 testime, 88 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 8 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 651 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 152.062. Në total numri i rasteve aktive është 4.800. ”, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë së Kosovës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com