Bilanci në Kosovë, 12 viktima dhe 410 raste të reja me COVID-19

KOSOVA

Kosova ka regjistruar 12 viktima dhe 410 raste të reja nga COVID-19. Bilanci i sotëm ka shënuar një rënie të shifrave të viktimave.

Nga ana tjetër janë thuajse mbi 10 raste se një ditë më parë.

Lajmi i mirë është se janë shëruar 1 mijë e 732 paciientë në 24 orët e fundit.

“Nga 8.789 testime, 410 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 12 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 1.732 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 140.682. Në total numri i rasteve aktive është 14.501”, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë së Kosovës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.