Bill dhe Melinda Gates finalizojnë divorcin, ja si është ndarë pasuria prej 130 miliardë dollarësh

Bill Gates dhe ish -gruaja e tij Melinda kanë finalizuar divorcin e tyre.

Melinda paraqiti kërkesën për divorc nga bashkëthemeluesi i Microsoft-it në maj 2021, vetëm disa muaj pasi u njoftua se të dy po ndaheshin.

Bill Melinda Gates

Arsyeja pas ndarjes thuhet se ishte miqësia e Billit me Jeffrey Epstein, i cili mori jetën e tij përpara gjykimit për akuzat e trafikimit të seksit, i cili doli për herë të parë në dritë në vitin 2017.

Sipas TMZ, manjati i softuerit vlen rreth 130 miliardë dollarë, i cili mund të fitojë mbi 65 miliardë dollarë për ish-gruan e tij tani në zgjidhjen e divorcit.

Gates u martua në 1994 dhe ndajnë fëmijët Jennifer, Rory dhe Phoebe.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts