Bisedime për rreth 4 orë, përfundon takimi mes delegacionit ukrainas dhe atij rus në Stamboll

Ambasada e Ukrainës në Turqi , ka bërë me dije se takimi mes negociatorëve ukrainas dhe rusë në Stamboll ka përfunduar.

Bisedimet zgjatën rreth katër orë, përfshirë edhe pushimet e ndërmjetme.

Aktualisht është ende e paqartë nëse diskutimet do të vijojnë, ndërsa në vijim pritet të zbardhen më shumë detaje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.