Bledi Shkëmbi drejt pankinës së Tiranës, pritet zyrtarizimi nga klubi bardheblu

bledi shkembi drejt pankines se tiranes pritet zyrtarizimi nga klubi bardheblu

Pas shumë emrash të lakuar dhe sugjerimesh që ka marrë ditët e fundit presidenti Refik Halili duket se ka vendosur për t’i besuar stolin e Tiranës trajnerit Bledi Shkëmbi.

BLEDI-SHKEMBI-1

Emri i korçarit ka qarkulluar ditët e fundit si kandidat dhe është paralajmëruar nga “Panorama Sport”, bashkë me italianin Diego Longo dhe disa të huaj të tjerë, por Halili ka qenë i dyzuar.

Megjithatë, duket se tani palët kanë gjetur një marrëveshje dhe korçari pritet të konfirmohet në orët në vijim si trajner i Tiranës.

Në të kaluarën, Shkëmbi ka drejtuar Lirinë, Teutën, Ballkanin dhe Dinamon. Po ashtu krahas Shqipërisë U17 ka drejtuar dhe ekipin e 19-vjeçarëve.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts