Blinken uron Kosovën: Mbështesim aspiratat në deklaratën tuaj të pavarësisë e kushtetutë, për kontribut në stabilitet e fqinjësi të mirë

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar Kosovën me rastin e përvjetorit të 16-të të pavarësisë. Blinken shprehet se SHBA vlerëson partneritetin e qëndrueshëm të rrënjosur në mirëkuptimin reciprok, vlerat e përbashkëta dhe miqësinë mes dy popujve. Sekretari Amerikan i Shtetit ka thënë se SHBA inkurajon Kosovën që të zbatojë zotimet e saj dhe […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts