Bllokimi i rrugëve në Veri të Kosovës, Policia ndërhyn me gaz lotsjellës, tërhiqen protestuesit serbë

KOSOVA

Tensione në Veri të Kosovës pas reciprocitetit me targat serbe. Policia ka hedhur gaz lotsjellës për të shpërndarë serbët që kanë bllokuar rrugët me automjete.

Protestuesit serbë janë tërhequr momentalisht për t’u mbledhur në pika të tjera.

Të tjera tensione pritet të ndodhin në veri, sidomos në pikat kufitare, pasi qeveria e Kosovës në mënyrë surprizë vendosi sot reciprocitetin me targat dhe automjetet serbe që kur hyjnë në Kosovë të zëvendësojnë targat me ‘RKS’.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.