Bllokohet ura lëvizëse në New York nga temperaturat e larta, autoritetet e spërkatin me ujë për ta vënë sërish në funksion

bllokohet ura levizese ne new york nga temperaturat e larta autoritetet e sperkatin me uje per ta vene serish ne funksion
bllokohet ura levizese ne new york nga temperaturat e larta autoritetet e sperkatin me uje per ta vene serish ne funksion

Një urë e madhe që lidh Manhattanin me Bronx-in është bllokuar përkohësisht në një pozicion të hapur, duke bllokuar trafikun detar derisa u ftoh mekanizmi i urës lëvizëse kanë njoftuar nga Departamenti i Transportit.

“Palëvizshmëria e urës së Avenusë së Tretë po ndodhë si rezultat i nxehtësisë së shkaktuar nga temperaturat e larta gjatë valës së dytë të nxehtit të verës që ka kapluar gjithë qytetin”, u tha nga FDNY

Punonjësit po spërkatin urën me ujë në një përpjekje për ta ftohur atë, në mënyrë që të rihapet dhe të mundësohet hapja e trafikut detar.

Kjo ndodhi pas disa tentativave, kurse video të ndryshme të postuar në platformën X shfaqin urën që kishte ngecur dhe nuk lëvizte, duke bllokuar kalimin e anijeve përmes saj.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts