Bllokuan rrugën kryesore me makinë dhe prishën rendin, përfundojnë në pranga 3 të rinjtë në Laç (Emrat)

Tre të rinj janë arrestuar nga autoritetet e Policisë së Lezhës pasi mbrëmjen e kaluar kanë parkuar automjetin e tyre në mes të rrugës në Laç, ku nën efektin e alkoolit kanë prishur qetësinë publike.

Mësohet se po ashtu tre të rinjtë kanë kundërshtuar punonjësit e policisë që kanë ndërhyrë për të lëvizur automjetin dhe për të ndaluar zhurmën.

Sipas policisë në pranga kanë përfunduar Agron Sufa, 24-vjeç, Klodian Lika, 24-vjeç dhe Algys Rica, 23-vjeç.

Sakaq, materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts