BOKS/ Mbrëmje e shënuar në “Madison Square Garden”, dy boksieret femra futen në ring për të shkruar historinë

Arena legjendare e “Madison Square Garden” në Nju Jork ka parë shumë duele legjendare në vite dhe në datën 30 të këtij muaji do të jetë pikërisht vendi ku do të zhvillohet një tjetër ngjarje historike mes dy boksierëve femra, Keti Tejlor dhe Amanda Serrano.

434

Ndeshja mes Tejor dhe Serrano do të jetë e para ndeshje mes dy boksierëve femra që do të vendoset në krye të listës së sfidave të programuara për mbrëmjen e madhe.

Përballja konsiderohet nga ekspertët si ndeshja e më e madhe e historisë së boksit të femrave, me shikuesit që janë në pritje të një spektakli të garantuar.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *