Bomba mbretërore/ Padia për përdhunim, Princi Andrew zgjidh çështjen me akuzuesen e tij, zbulohen dokumentet e gjykatës

Një dokument i dorëzuar në një gjykatë amerikane thoshte: “Virginia Giuffre dhe Princi Andrew kanë arritur një marrëveshje jashtë gjykatës”. Giuffre, e cila ka pretenduar se financieri i ndjerë Jeffrey Epstein dhe Ghislaine Maxwell abuzuan seksualisht me të, tha se e detyruan të bënte seks me Dukën e Jorkut në moshën 17-vjeçare.

Palët do të paraqesin një pushim të përcaktuar pas marrjes së marrëveshjes nga zonja Giuffre (shuma e së cilës nuk bëhet e ditur).
Sipas dokumenteve të gjykatës, Princi Andrew synon të bëjë një donacion të konsiderueshëm për bamirësinë e zonjës Giuffre në mbështetje të të drejtave të viktimave.
Princi Andreë kurrë nuk ka synuar të keqpërdorë karakterin e zonjës Giuffre dhe ai pranon se ajo ka vuajtur edhe si një viktimë e njohur e abuzimit dhe si rezultat i sulmeve të padrejta publike.

“Dihet se Jeffrey Epstein trafikoi vajza të panumërta të reja për shumë vite. Princi Andreë i vjen keq për shoqërimin e tij me Epstein dhe lavdëron guximin e zonjës Giuffre dhe të mbijetuarve të tjerë në mbrojtjen e tyre dhe të tjerëve”.
“Ai zotohet të tregojë keqardhjen e tij për shoqërinë e tij me Epstein duke mbështetur luftën kundër të këqijave të trafikimit seksual dhe duke mbështetur viktimat e tij.”

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.