Bombardimet e Izraelit vrasin një familje të tërë në Gaza

Të gjithë anëtarët e një familjeje palestineze u vranë mbrëmë teksa avionët luftarakë izraelitë vazhduan bombardimet në pjesën veriore të Gazës.

Familja Tanani e cila përbëhej nga babai, nëna shtatzënë dhe katër fëmijë, ishin në shtëpinë e tyre në qytetin Beit Hanoun kur ushtria izraelite bombardoi zonën pa asnjë paralajmërim.

38-vjeçari Ra’fat Tanani, gruaja e tij shtatzënë, 35-vjeçarja Rawiye, si dhe fëmijët e tyre Ismail (6 vjeç), Ameer (5 vjeç), Adham (4 vjeç) dhe Mohammad (3 vjeç), u vranë të gjithë.

Sipas Hatem, vëllai i Ra’fat Tananit, ai po fliste me vëllain e tij në kohën kur shtëpia e tij u bombardua.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *