Bombardimet në termocentralit Zaporizhzhia, vijon përplasja me akuza mes Moskës dhe Kievit

Sërish akuza në distancë mes Moskës dhe Kievit në lidhje me bombardimin e termocentralit Zaporizhzhia. Agjencia kombëtare e energjisë, Energoatom, denoncoi pesë bastisje pranë një depozite të substancave radioaktive, duke akuzuar ushtrinë ruse.

Ndërkohë, një akuzë të ngjashme kishin bërë edhe pro-rusët që kontrollojnë zonën.

Aktualisht situata sipas autoriteteve ukrainase është “nën kontroll” ndërsa thuhet se “informacioni se stafi është arratisur është i rremë”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *