Borell dënon dhunën në Veri të Kosovës: Nuk është rruga e duhur, përgjegjësit duhet të ndëshkohen

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian Josep Borell, ka reaguar sërish për zhvillimet në veri të Kosovës. Borell ka dënuar dhunën e përdorur ndaj KFOR dhe Policisë së Kosovë, duke theksuar se nuk është kjo rruga e duhur dhe se duhet të shmanget çdo lloj përshkallëzimi. “Ne duhet të insistojmë se dhuna nuk është rruga […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts