Borell: Paketa e gjashtë e sanksioneve kundër Rusisë pritet të miratohet brenda muajit

borell paketa e gjashte e sanksioneve kunder rusise pritet te miratohet brenda muajit
borell paketa e gjashte e sanksioneve kunder rusise pritet te miratohet brenda muajit

Bashkimi Europian synon të miratojë paketën e gjatë të sanksioneve kundër Rusisë.. Kreu i diplomacisë europiane, Josep Borell është shprehur se shpreson që paketa e re të përfshijë vendosjen e një embargoje ndaj naftës ruse.

Aktualisht Borell ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Panama. Paketa pritet të prezantohet brenda kësaj jave, ndërsa brenda muajit sipas Borell mund të miratohet.

“Unë jam i bindur se , të paktën përsa i përket importeve të naftës, do të arrihet një marrëveshje nga këshilli i ardhshëm,” shtoi ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts