Borell paralajmëroi zgjedhje të reja, Kurti pas takimeve në Bruksel: Duhet të respektohet ligji. Vuçiçi nuk u tregua serioz

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti para gazetarëve foli për takimet bilaterale me shefin e Politikës së Jashtme e të Sigurisë së BE-së, Josep Borrell, si dhe me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ku sqaroi se takimi nuk ishte trelateral, për shkak se pala tjetër e ka refuzuar një gjë të tillë. Kryeministri […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts