Borrell mesazh Kosovës dhe Serbisë nga Asambleja e OKB: Të zbatohet marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, Josep Borrell ka deklaruar nga Nju Jorku teksa merr pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, se Kosova dhe Serbia duhet që pa vonesa të fillojnë zbatimin e Marrëveshjes për normalizimin e raporteve mes tyre. “Të dyja palët ranë dakord për këtë rrugë drejt […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts