Brazil, autobusi përplaset kokë më kokë me furgonin, 11 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

brazil autobusi perplaset koke me koke me furgonin 11 te vdekur dhe dhjetera te plagosur
brazil autobusi perplaset koke me koke me furgonin 11 te vdekur dhe dhjetera te plagosur

Të paktën 11 persona u vranë dhe dhjetëra u plagosën pas një përplasjeje kokë më kokë midis një autobusi dhe një furgon në shtetin qendror-perëndimor të Brazilit, Mato Grosso, në kufi me Paraguajin dhe Bolivinë, Federatën Federale.

Hetimet fillestare treguan se dy automjetet u përplasën në qytetin Sorriso, në veri të Mato Grosso, sepse shoferi i autobusit ra në gjumë në timon, tha agjencia për shtypin lokal.

Rreth 45 persona po udhëtonin në autobusin e nisur për në Sinop, rreth 500 kilometra larg.

Drejtuesi i autobusit ndodhej në gjendje të rëndë, ndërsa drejtuesi i furgonit ka pësuar vetëm lëndime të lehta.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts