Brenda spitalit të kampit Ashraf, muxhahedinë të shtrirë përtokë e me plagë në trup, anëtari: 150 të plagosur

brenda spitalit te kampit ashraf muxhahedine te shtrire pertoke e me plage ne trup anetari 150 te plagosur

Pamjet që shihni tregojnë anëtarë të kampit Ashraf në spitalin e kësaj qendre, të cilët janë të lënduar, ndërsa kanë në trup lëndime.

Në një prononcim për mediat, një prej anëtarëve të kampit tha se ata plagosur 150 persona.

“Ne nuk e prisnim këtë gjë, ne u detyruam që të iknim nga regjimi iranian. Na morën të gjithë kompjuterët. Kjo ishte marrëveshje turpi mes qeverisë shqiptare dhe regjimit iranian. Ata na sulmuan që në mëngjes dhe përdorën gaz ndaj nesh. Duan që të çojnë kompjuterët personal. Një u vra, është aty afër. Ata përdorën shumë gaz lotsjellës. 150 të plagosur dhe 1 person është vrarë. I vdekuri është këtu.”, tha ai.

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts