“Brezi im mund të jetë i pari”, dhëndri i Donald Trump thotë se mund të jetojë përgjithmonë falë shkencës, rrjeti shpërthen në ironi

Jared Kushner u tall nga interneti pasi tha se ai mund të “jetojë përgjithmonë” falë ushtrimeve dhe përparimeve në shkencë, në atë që që atëherë është etiketuar nga një ndihmës si “mënyrë ironike”.

Duke folur në kanalin YouTube LivesSigning të enjten, dhëndri dhe ish-këshilltari i Donald Trump u tha dëgjuesve se ai po qëndronte në formë sepse brezi i tij mund të ishte i pari që do t’i shpëtonte vdekjes.

“Unë mendoj se ka një probabilitet të mirë që brezi im – shpresojmë me përparimet në shkencë – ose do të jetë brezi i parë që do të jetojë përgjithmonë ose brezi i fundit që do të vdesë,” tha 41-vjeçari. “Kështu që ne duhet të mbajmë veten në formë mjaft të mirë.”

Burri i Ivanka Trump dhe babai i tre fëmijëve ishte pyetur për rutinën e tij të përditshme kur ai u përgjigj duke folur për stërvitjen, për të cilën tha se po përpiqej ta bënte një “prioritet” që nga largimi nga Shtëpia e Bardhë.

Në internet, komentet e tij u përqeshën nga shumë për të qenë të çuditshëm me një shkrimtar të stafit të Nju Jorkut duke postuar në Twitter: “Distopi e bukur fantastiko-shkencore: mund të jetosh përgjithmonë, por në një botë në të cilën edhe Jared Kushner jeton përgjithmonë dhe nuk largohet kurrë”.

Gazetari politik kombëtar i New York Times, Shane Goldmacher ndërkohë shtoi: “Pas rishikimit të këtij klipi të Jared Kushner, nuk mund të mos pyes veten: Sa ndryshe do ta drejtonit jetën tuaj nëse do të mendonit se do të jetonit përgjithmonë?”

Një përdorues tjetër i Twitter-it shkroi: “Pavarësisht nëse është Donald Trump që kërkon një mandat të dytë për të shmangur aktakuzën apo Jared Kushner që këmbëngul se do të jetojë përgjithmonë, republikanët janë mjeshtër në lojën e gjatë”.

Në komentet për The Daily Beast, një burim i përshkruar si i afërt me Kushner tha se komentet rreth dëshirës për të jetuar përgjithmonë ishin një “si një shaka për të theksuar se ai dëshiron të punojë dhe të jetë mirë në formë sepse njerëzit jetojnë më gjatë”.

Zhurma vjen pas një paraqitjeje të fundit në Fox News, në të cilën Kushner u duk se u shmang pyetjeve në lidhje me kërkimin e FBI-së në Mar-a-Lago për dokumente të klasifikuara dhe sekrete, si pjesë e një hetimi të Departamentit të Drejtësisë.

Ai ishte detyruar më parë të hidhte poshtë pretendimet se ai ishte përgjegjës për informimin e FBI-së dhe Departamentit të Drejtësisë për dokumente të klasifikuara të panjohura më parë të mbajtura në Mar-a-Lago nga zoti Trump, i cili e ka përshkruar hetimin si një “gjueti shtrigash”.

“Kjo është përsëri arsyeja pse e shkrova këtë libër,” tha zoti Kushner në Fox News për kujtimet e tij të reja “Breaking History”. “Doja që njerëzit të kuptonin vërtet se si ishte të jetosh, kur e di se nuk ke bërë asgjë të keqe, je aty duke u përpjekur të bësh gjëra të mira”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *